آموزش گیاهان در طبیعت و لمس آنها

ارائه درس گیاهان کلاس اول در طبیعت

دانش آموزان خودشان انواع ریشه ها و برگها پیدا می کردند


۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ / ۱۶:۵۱:۵۳
۴۸۹۷


درس کلاس علوم این جلسه مربوط به گیاهان و آشنایی با اجزا و فواید آنها بود که در محیط طبیعی شبه جنگلی برگزار شد

درس کلاس علوم این جلسه مربوط به گیاهان و آشنایی با اجزا و فواید و ... آنها بود که در محیط طبیعی شبه جنگلی برگزار شد
قرار گرفتن دانش آموزان در این محیط آنها را کاملا به هیجان آورده بود و از اینکه در فضایی، کاملا به گیاهان نزدیک بودند خوشحال بودند؛همچنین هوای بهاری فوق العاده اثر مطلوبی در این موضوع داشت
جذابیت دیگر این کلاس استفاده دانش آموزان از وسایل باغبانی مثل بیلچه و دستکش و گلدان و  ... بود و مستقیما خودشان گیاهان را شناسایی میکردند و اجزا را می‌دیدند و سپس در گلدانها می کاشتند
اطلاعاتی که در اختیارشان قرار گرفت شامل نوع گیاهان .گونه های آنها.کارایی بخشهای مختلف گیاهان.تغییرات ظاهری آنها در فصل های مختلف.تفاوت در میوه ها و خوراکی های هر گیاه.و همچنین با اهمیت بودن گیاهان و مفید بودنشان برای ما انسانها و نگهداری از آنها جزء مواردی آموزشی بود که بیان شد.
کار گروهی که در این جلسه اتفاق افتاد تعدادی از دانش آموزان مسئول جمع آوری انواع ریشه گیاهان شدند و گروهی دیگر جهت جمع آوری انواع برگها مشغول کار گشتند. در آخر تفاوتهای بین هر کدام را از نزدیک مشاهده کردند.

کار انفرادی که برای آنها در منزل طرح شد این است که با کمک اولیا از برگهای که از خود رنگ دارند ،آبرنگ درست کرده و با آن یک گیاه نقاشی کنند که ۴ قسمت اصلی گیاه(شامل ریشه.ساقه یا تنه.گل یا میوه.برگ) را داشته باشد.
کار دوم انفرادی یک عدد لوبیا را در خاک مرطوب و شرایط خاص خودش در لیوان یکبار مصرف شفاف بکارند و بعد از جوانه زدن، آن را به مدرسه بیاورند تا به همکلاسی های خود نشان دهد و راجع به نحوه کاشت و رشد آن توضیحات ارائه دهد.

برچسب‌های این مطلب:

اول دبستان (پسرانه)
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.