کلاس هنر

گزارش هفتگی کلاس هنر شماره ۷

هفته سوم آذر


۲۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۱:۳۱
۱۹۹


به نام خدا؛ در خدمت شما هستیم با گزارش هفتگی کلاس هنر

به نام خدا خالق هر اثر

پدید آور وحی و شعر و هنر

خدایا شروع سخن نامِ توست

وجودم به هرلحظه آرامِ توست

 

با نام و یاد خداوند مننان و با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه بزرگوارانی که این گزارش را می خوانند

فعالیت هایی که این هفته در خدمت نوآموزان عزیز بودیم به شرح زیر می باشد:

 

فعالیت اول چهره نگاری یا نقاشی چهره

 

اصول میزانی بکار رفته در این فعالیت: با توجه به اولین واکنشی که آقا پسرهای عزیز مخصوصا لحظه شروع این فعالیت داشتند میتوان به اصل شادابی و نشاط اشاره کرد چرا که برای آقا پسرها جالب و جذاب بودو با نشاط به استقبال این فعالیت رفتند  چرا که قرار بر این بود هم چهره دوستشان را نقاشی کنند و از طرف دیگر چهره خودشان توسط دوستِ مقابلش نقاشی شود.

اصول میزانی دیگر در این فعالیت اصل پرورش خلاقیت بود،چراکه ابزاری که در اختیارشان قرار داده شده بود برای آنان جالب و تازگی داشت و این حس کاملا قابل مشاهده بود که برای نقاشی کردن می توان از روش های خلاقانه و جدید استفاده کرد.

 

روش اجرا: ابتدا نو آموزان را به صورت ۲ به ۲ روبروی هم قرار دادیم و طبق اصل آزادی حداکثری طرفِ مقابل را خودشان انتخاب کردند، و همچنین اصل پرورش توان کارگروهی بکار رفته شد. سپس در مورد فعالیت توضیح دادیم و یک بار به کمک یکی از معلم های عزیز این فعالیت را اجرا کردیم و از دانش آموزان خواستیم ابتدا با دقت نگاه کنند و سپس انجام دهند که طبق اهداف پیش دبستان باعث تقویت حافظه دیداری می شود.

سپس ابزار مورد نیاز (طلق و ماژیک) را در اختیار آنان قرار دادیم یک نفر طلق را روی صورت خود قرار داد و دیگری نقاشی کرد؛از نو آموزان خواستیم با دقت و تمرکز و با صبر و حوصله چهره دوست مقابل خود را نقاشی کنند و بعد از اتمام کار یک طلق جدید به طرف مقابل دادیم تا همه این فعالیت را انجام دهند.

 هدف از این قسمت فعالیت توسعه توانایی های ذهنی آقا پسر های عزیز بود که می توان به زیر مجموعه های آن یعنی :توسعه مهارتِ مشاهده و دقت تمرکز اشاره کرد.

در آخر هم هر کدام از نوآموزان به دلخواه نقاشی خود را تزیین کردند.

 

فعالیت دوم

 

کلاس بازیگری

 

اصول میزانی بکار رفته در این فعالیت:

1️⃣کشف و پرورش استعدادهای نهفته،

2️⃣آزادی عمل حداکثری(انتخاب نقش و ابزار توسط نوآموز...)

 

3️⃣تقید به ارزش های دینی و انقلابی

 

روش اجرا:

 این هفته در کلاس بازیگری خواستیم به مبحث اعتماد به نفس بپردازیم که باتوجه به علاقه آقا پسر های عزیز به بازی های پلیسی؛ یک فیلم نامه کوتاه با چند دیالوگ در نظر گرفتیم و اجرا کردیم.

در ضمن این فیلم پلیسی،هم فیلم بردار و هم صدا بردار داشت و چهره واقعی به خود گرفته بود...

از جمله اهدافی که این فعالیت در برداشت پرورش مهارت های زبانی و کلامی بود که زیر مجموعه آن خوب گوش دادن و خوب صحبت کردن(ادا کردن کلمات به صورت صحیح)

و همچنین تقویت اعتماد به نفس و ارتباط گرفتن و تعامل با دیگران،از اهداف این فعالیت بود؛

و در آخر هم پلیس و نظامی ها موفق به حفاظت از کشور می شدند و بوسه بر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران می زدند (اصل هویت ملی)

فعالیت سوم

رنگ آمیزی هواپیمای کاغذی

در این فعالیت نوآموزان هواپیمایی که به صورت گروهی  در کلاس کارگاه ساخته بودند، در کلاس هنر رنگ آمیزی و نام گذاری کردند...

اصول میزانی:اصل خلاقیت

هدف:پرورش ذوق هنری

فعالیت آخر این هفته هم یک جلسه کلاس آنلاین بود که با موضوع چاپ برجسته، برگزار گردید...

اجرای این فعالیت به این صورت بود که نو آموزان کاغذ را روی یک سطح یا ابزار که به صورت برجسته بود قرار میدادند و با مداد یا مدادرنگی به روی آن کاغذ خط می کشیدند تا طرح زیر کاغذ چاپ شود...

که طبق اصول میزان پرورش ذوق هنری و درک زیبایی ها را در پی داشت...

از اهداف این فعالیت هم میشود به دست ورزی، پرورش خلاقیت، و خلق آثار هنری اشاره کرد.

 

ممنون از حسن توجه شما بزرگواران

در پناه پروردگار عالم، شاد، پیروز و سربلند باشید. یاحق🖐چندرسانه‌ای :برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.