اهمیت شناخت رشته های ورزشی


۰۷ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۱:۵۲:۰۱
۱۳۴۴


با شناخت استعداد و آشنا کردن دانش آموزان با استعدادشان می توان پلی زد به دنیای سلامتی، پلی که ب وسعت یک عمر ماندگار خواهد شد.

معمولا شناخت رشته های ورزشی و کشف استعداد های ورزشی در دانش اموزان در دوران تحصیلات ابتدایی وراهنمایی  ممکن است و لازمه ی این شناخت اطلاع از میزان علاقه مندی ورغبت شاگردان به رشته های گوناگون ورزشی می باشد که اگر این شناخت به خوبی انجام شود و استعداد های ورزشی در دانش اموزان مشخص گردد  با ارجاع آنها به رشته های  مورد علاقه و آماده کردن امکانات می توان در تحصیلات، استعداد یابی همراه با اموزش های اولیه و لازم انجام شود تا برنامه ریزان در تهیه امکانات مادی و معنوی  و نیروی انسانی مورد نیاز حتی در سطح یک مدرسه به اجرای بهتری بپردازند واز هدر رفتن  استعداد ها جلوگیری شود.
بنده نیز در راستای همین هدف مدتی است برنامه ای تنظیم کرده ام به گونه ای که دانش آموزان در کلاس علم ورزش این فرصت را پیدا میکنند که رشته ی ورزشی مورد علاقه ی خود یا رشته ای که در آن فعال هستند را برای دیگران توضیح دهند. در این مدت بچه ها با ده رشته ورزشی آشنا شدند که رشته هایی چون چوگان،باستانی و سپک تاکرا از اقبال بیشتری نزد دانش آموزان برخوردار بودند.
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.