قوانین بسیار عجیب در برخی از کشورها

قوه قضاییه


۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۱:۲۴
۵۹۴


قوانین بسیار عجیب در برخی از کشورها

مصرف موادمخدر در پرتغال
مصرف هرنوع ماده مخدر در پرتغال قانونی است. البته اگر با موادمخدر دستگیر شوید، هنوز هم نزد مشاور فرستاده می شوید، اما به خاطر داشتن مقدار شخصی از هر نوع ماده مخدر به زندان انداخته نمی شوید. سیاست پرتغال کارآمد به نظر می رسد. قبل از قانونی شدن موادمخدر، آن ها مشکل بزرگی با موادمخدر داشتند، از هر 100 نفر یک نفر به هروئین اعتیاد داشت. اما در مدتی که حدود چهار سال از قانونی شدن آن می گذرد، مرگ های ناشی از موادمخدر نزدیک به 90 درصد و همچنین نرخ مبتلایان به ایدز کاهش یافته است.

نصب شعله افکن روی خودرو در آفریقای جنوبی
در آفریقای جنوبی می توانید محصولی به نام «بلاستر» بخرید، نوعی شعله افکن که شعله های آتش 20 متری بیرون می دهد و به خودرو نصب می شود. بلاستر از دو طرف خودرو آتش بیرون می دهد و به رنگ آن آسیب نمی زند. این کار کاملا قانونی است. د. آفریقای جنوبی سالانه 13000 مورد سرقت اتومبیل با سرنشین اتفاق می افتاد،

 

بنابراین کشور با این قانون به شما اجازه می دهد هرکسی که قصد شکستن و وارد شدن به اتومبیلتان را دارد بکشید. البته مخترع آن اصرار دارد که این وسیله کسی را نمی کشد و فقط نابینا می کند. بلاستر در سال 1998 عرضه شد اما تقاضای کافی برای آن وجود نداشت. افراد ترجیح می دادند دست دوم بخرند یا حتی از شعله افکن های شرکت خودروی خودشان استفاده کنند.

داشتن مینی گان در آمریکا
بسیاری از شما می دانید که آمریکایی ها حق حمل اسلحه را دارند، اما شاید ندانید که در آمریکا حتی می توانید مینی گان بخرید. مینی گان ها که در اصل فقط برای کشتن هزاران سرباز دشمن طراحی شده بودند، می توانند شش هزار گلوله در دقیقه پرتاب کنند و در آمریکا می توانید حتی یکی از آن ها را در خانه داشته باشید. از سال 1986 شهروندان آمریکایی حق دارند برای حفاظت از خانه خود مینی گان بخرند.

راندن تانک در انگلستان
از نظر فنی، انگلستان تنها جایی نیست که می توانید در آن تانک سوار شوید. جاهای زیادی در آمریکا وجود دارد که به مشتریان اجازه می دهند سوار این وسیله نقلیه جنگی شوند، حتی برخی از آن ها به شما اجازه می دهند ماشین ها را خرد کنید یا از روی خانه های سیار حرکت کنید. با این حال انگلستان در این زمینه یک قدم از همه جلوتر است، چون رانندگی با تانک در جاده قانونی است. شما می توانید با تانک هرجا که بخواهید بروید، چه بخواهید به فروشگاه بروید چه بخواهید بچه هایتان را از مدرسه برگردانید. شما باید سلاح ها را غیرفعال کنید و قطعات پلاستیکی روی چرخ ها نصب کنید و سپس هرجا دوست دارید بروید.

 
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.