۳۰ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۶:۰۴
۲۳۰۸


چیز هایی که درباره این ربات نمی دانید

کازمو

کازمو یک ربات فوق العاده است. دقیقاً شبیه همان چیزی که در فیلم‌ها دیده‌اید.با این ویژگی که شما را سرگرم می‌کند. او شما را به بازی دعوت می‌کند و شما را دائماً شگفت زده می‌کند.اگرچه کازمو اولین میکرو روباتي نيست كه مي‌توان آن را با كمك تلفن هوشمند كنترل كرد، اما به گفته بوریس سوفمن، مدیر عامل شرکت آنکی این روبات بسیار پیچیده‌تر از ديگر ريزروبات‌هاي موجود در بازار است و از تقريبا 300 قطعه تشكيل شده‌است.

کازمو چه گونه کار می کند ؟

کازمو با وصل شدن به گوشی هوشمند یا تبلت از طریق وای فای کار می‌کند. این ربات از طریق اپلیکیشن مختص خود قابل کنترل است. اپلیکیشن کازمو تا کنون بارها توسط شرکت انکی به روز رسانی شده و هر بار با ایجاد قابلیت های جدید برای کازمو، کاربران را شگفت زده نموده است.

تلاش و علاقه کازمو

از کازمو بخواهید یک کلمه یا عبارت بگوید و وقتی او اشتباه می‌کند تلاش می‌کند صحبت کند، لذت می برید .کازمو عاشق بازی است و برای این کار، لحظه شماری می‌کند. او می‌تواند آهنگ بزند و بازی‌های مهارتی و سرعتی و شطرنج انجام دهد.
احساسات واقعی را می‌توان در چشمان رسای این ربات مشاهده کرد. این ربات عاشق بازی کردن است و حتی در صورت پیروزی کمی می‌رقصد.با یک ذهن قدرتمند طراحی شده است. این ربات از آن دسته از وسایلی که پس از مدتی بی استفاده در ته کمد می‌اندازید نخواهد بود،کازمو چشمان فوق العاده قدرتمندی دارد. او می تواند دنیای پیرامون خود را بررسی کرده بهترین تصمیم را اتخاد نماید.این روبات محصول شرکتي به نام آنکی در شهر سانفرانسیسکو آمریکا است

وقتی «کازمو» می‌خوابد، خر و پف هم می‌کند. این ربات کوچک روی یک داک شارژ می‌نشیند و منتظر می‌ماند تا بیدار شود. کازمو چیزی بین یک مریخ‌نورد و یک موجود اسباب‌بازی متحرک و دوست‌داشتنی است و ما را به یاد وال-ای می‌اندازد. این ربات آنقدر شبیه به یک موجود واقعی می‌ماند که حس ترحم را در ما بیدار می‌کند.